Publikacje

Publikacje

Potęga podświadomości

Hipnoza i psychostymulacja
wydanie rozszerzone
- Maria Szulc -
wydawnictwo Galaktyka - 2018

Niniejsza książka powstała z połączenia wybranych fragmentów następujących książek prof. Marii Szulc: Potęga podświadomości, Spotkania z podświadomością oraz Wyzwolenie od lęków i alkoholu za pomocą sił psychicznych

Hipnoza i psychostymulacja
wydanie rozszerzone
- Maria Szulc -
wydawnictwo Galaktyka - 2018

Niniejsza książka powstała z połączenia wybranych fragmentów następujących książek prof. Marii Szulc: Potęga podświadomości, Spotkania z podświadomością oraz Wyzwolenie od lęków i alkoholu za pomocą sił psychicznych

Potega podświadomości jest świadectwem humanistycznych i duchowych poszukiwan prof. Marii Szulc, która swoje życie i prace poświeciła ludziom potrzebującym pomocy. W oparciu o długoletnią praktyką stworzyła własną oryginalną metodą terapeutyczna sprawdzajacą sią w leczeniu szerokiego spektrum chorób i zaburzen, od alkoholizmu i różnych uzależnien po usuwanie wad wymowy czy wpajanie pozytywnych cech charakteru. W psychostymulacji odwoływała sią zawsze do Sił Dobra, które – jak wierzyła – tkwia w podświadomości każdego człowieka i przywołane, działają na jego korzyść. 

W niniejszej książce Maria Szulc opowiada o spotkaniach z podświadomościś: tajemniczych przypadkach ze swojego życia i kariery terapeutycznej, a także przytacza historie pacjentów, którzy po latach daremnych prób uwolnienia się od nałogów zaznali wreszcie ukojenia... Mówi również o hipnozie i jej związkach z podświadomością  oraz niebezpieczenstwach płynacych z nieodpowiedzialnego podejścia do tej sfery ludzkiej psychiki.

 

 

 

ZAJRZYJ DO KSIĄŻKI

 

Napięcie rosło, wszyscy byli zdenerwowani. Ja musiałam zachować spokój. Gdy po chwili chirurg zanurzył stal w ciele pacjenta, kontynuowałam podawanie sugestii hipnotycznych. Zapewniłam operowanego, że właśnie schował się w stogu siana, dolna połowa jego ciała (w rzeczywistości operowana) jest w nim zanurzona i zupełnie nic nie czuje. Pacjent oddychał głęboko i spokojnie, wyglądał na odprężonego. Operacja przebiegała sprawnie. W pewnym momencie usłyszałam głos lekarza: „Zastosować”. Słowo to, zgodnie z naszą wcześniejszą umową, oznaczało, że mam powstrzymać krwotok. Rana bardzo krwawiła. Z bijącym sercem, lecz spokojnie, wydałam polecenie: „Proszę przestać krwawić – ja tak chcę i pan tak chce”. Skutek był natychmiastowy… Operacja się udała, kamery telewizyjne wszystko zarejestrowały.

Po chwili doktor Kobos dał znak, że można chorego obudzić. Jeszcze raz zapewniłam pacjenta, że wspaniale wypoczął, że to były cudowne żniwa i udane wakacje i że teraz, gdy policzę do trzech, jego oczy się otworzą i obudzi się ze snu. Byłam szczęśliwa, że wszystko się udało i chciałam ujrzeć na twarzy pacjenta wyraz zadowolenia. Dodałam więc: „… i uśmiechnie się pan teraz do wszystkich”. Pacjent posłusznie wykonał polecenie, a jego uśmiech został uwieczniony na fotografiach i zarejestrowany przez kamerę.

- fragment książki -

 

Spis treści :
Powrót do podświadomości po latach 7
Wstęp 11
Rola psychiki w powstawaniu
i leczeniu choroby 17
Co to jest podświadomość? 25
Zwykłe i niezwykłe początki pasji 37
Hipnoza, jej dobrodziejstwa i niebezpieczeństwa 49
Psychostymulacja 71
Alkoholizm to choroba 87
Zastosowanie psychostymulacji
i hipnozy w leczeniu 101
Myśli 137
Listy od pacjentów 157
Posłowie 171

 

KUP KSIĄŻKĘ

 

Spis treści:

 

Wyzwolenie od lęków i alkoholu za ...Poprzedni

zobacz również

Gabinet hipnoterapii i psychoterapii im. prof. Marii Szulc

ul. Mierosławskiego 15/1, 01-549 Warszawa

tel.: 22 839 21 61

tel. kom. 606 366 994

e-mail: info@gabinet-hipnozy.pl