Szkolenia - informacje

Szkolenia - informacje

Szkolenia z hipnozy i  hipnoterapii integratywnej z elementami psychoterapii w nurcie metody prof. Marii Szulc.

Zapraszam na cykl szkoleń według mojej autorskiej metody.

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i hipnoterapeutą. Numer certyfikatu 0071 wydany przez Studium Psychoterapii Chrześcijańskiej w Warszawie.

Zapraszam na szkolenia certyfikowane z hipnozy i hipnoterapii na poziomie podstawowym, zaawansowanym i specjalistycznym z elementami psychoterapii. Są to pierwsze w Polsce szkolenia, w których wykorzystano niektóre nurty psychoterapii: terapia schematów, psychoterapia poznawczo behawioralna (CBT) zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD) i psychoterapia Gestalt. W szkoleniu wykorzystuję szeroką wiedzę psychologiczną i psychoterapeutyczną.

Byłem jedynym w kraju asystentem prof. Marii Szulc - wybitnego naukowca, hipnologa i praktyka.

Wartość szkoleń jest unikatowa, ponieważ łączy niektóre elementy psychoterapii z hipnoterapią. Tym samym skuteczność hipnoterapii jest wzbogacona obszerną wiedzą psychoterapeutyczną, mającą szerokie spektrum działania w terapii z pacjentem. Nurty psychoterapii w hipnoterapii są dobierane w zależności od psychopatologii pacjenta. Ścieżka szkolenia obejmuje trzy moduły.

Program szkoleniowy przygotowałem starannie, aby dostarczyć uczestnikom solidnych podstaw teoretycznych i umiejętności praktycznych. Zajęcia teoretyczne obejmują podstawową wiedzę o hipnozie, technikach indukcji i metodach wyprowadzania z hipnozy ( hipnologia nauka o zjawiskach hipnozy. prof. Maria Szulc) Praktyczne warsztaty skupiają się na bezpośrednim zastosowaniu tej wiedzy.

Jak wygląda przebieg szkolenia?

W trakcie szkoleń przedstawię wiedzę teoretyczną, którą znajdzie swoje odbicie w ćwiczeniach, w których udział biorą uczestnicy.

Wszystkie narzędzia , metody, techniki, strategie w pracy terapeutycznej są dokładnie omawiane, aby je wykorzystać w hipnoterapii. Ponadto możliwości ich zastosowania są prezentowane uczestnikom szkolenia.

Ćwiczenia odbywają się w grupach dwu osobowych. Takie podejście zdecydowanie daje większą skuteczność i umiejętność początkującego terapeuty. Moje doświadczenie teoretyczne i praktyczne pozwoli, abyś mógł posiąść nową wiedzę. Całość procesu jest wpierana przez moją asystentkę, pełną zaangażowania w szkolenia.

W trakcie transów grupowych nauczysz się wyciszać swoje emocje, mieć lepszy wgląd i lepszy obraz siebie. Cykl szkolenie może bardzo wpłynąć na Twój rozwój osobisty.

Otrzymasz pełny przebieg sesji psychoterapeutycznej z wykorzystaniem technik hipnoterapii.

Konceptualizacja przypadku.
Opis procesu psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo – behawioralnym z wykorzystaniem nurtu terapii schematów i terapii psychodynamicznej oraz treningu uważności z relaksacją.
Zaburzenie lęku społecznego (fobia społeczna).

W trakcie szkoleń zaprezentuję i omówię przykład przeprowadzonego przeze mnie procesu terapeutycznego osoby z zaburzeniem obsesyjno- kompulsywnym – zespół natrętnych myśli. Zajęcia szkoleniowe mogą pozwolić na rozwinięcie posiadanej wiedzy, lub przygotować do jej zdobywania.

Co zawierają szkolenia hipnozy i hipnoterapii ?

Otrzymasz bezcenną wiedzę z pierwszych rąk od profesjonalisty, psychologa praktyka z 25 letnim stażem.

  1. Przekażę Ci nie tylko swoją wiedzę zgodnie z programem, ale też wysoki poziom doświadczenia. Oprócz programu dydaktycznego otrzymasz również moje merytoryczne wsparcie.
  2. Szkolenie  przede wszystkim poszerza wiedzę dotyczącą terapii transu i stosowanych podczas sesji rozwiązań. Zajęcia prowadzę w sposób warsztatowy, dzięki czemu będziesz mógł w praktyczny sposób doświadczyć  stanu hipnozy zarówno ze strony klienta, jak i hipnoterapeuty. Każdy wykład jest dokładnie omawiany i przekładany na praktykę. Warto zauważyć, że tego typu szkolenia nie tylko pozwalają zdobyć podstawowe kompetencje i umiejętności związane z transem hipnotycznym, ale również może doskonale wpłynąć na dalszy rozwój.
  3. Poznasz siebie, będziesz miał lepszy wgląd w siebie, dotrzesz do swoich ukrytych zasobów, jeśli takie posiadasz, które być może zostały wyparte. A w związku z tym poczujesz się jeszcze bardziej wartościowym człowiekiem z większym poczuciem kreatywności, sprawczości i asertywności.
  4. Dołączysz do grona osób, które nabyły już podstawowe i zaawansowane umiejętności, dzięki którym potrafią się posługiwać metodami i technikami hipnoterapii.
  5. Certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia podstawowego hipnoterapii.

Certyfikacja

To propozycja dla tych osób, które chcą w miarę swoich możliwości od podstaw zdobyć wiedzę z hipnozy i hipnoterapii. Absolwenci po zakończeniu szkolenia będą mogli  podnosić swoje kwalifikacje w dalszym szkoleniach i rozwoju osobistym.

Rzetelność

Szkolenie z hipnozy i hipnoterapii z niektórymi elementami psychoterapii zostało opracowane na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia i wiedzy z hipnologii (nauka o zjawiskach hipnozy i praktycznym jej wykorzystaniem), psychologii klinicznej i psychoterapii

Zainteresowanych szkoleniami zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleń dla różnych poziomów zaawansowania.

Formularz zgłoszenia na szkolenia

Wybierz rodzaj i termin szkoleń:

Szkolenie podstawowe: 13 - 15 WRZESIEŃ 2024

Szkolenie podstawowe: 18 - 20 PAŹDZIERNIK 2024

Szkolenie zaawansowane: 15 – 17 LISTOPAD 2024

Szkolenie zaawansowane: 17 – 19 STYCZEŃ 2025

Szkolenie specjalistyczne: 31 STYCZEŃ - 2 LUTY 2025

Szkolenie specjalistyczne: 14 – 16 MARZEC 2025

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów związanych z obsługą i organizacją zamawianego szkolenia. Rozwiń

Administratorem danych osobowych jest Gabinet Psychoterapii i Hipnoterapii im. prof. Marii Szulc Szkolenia w Warszawie, ul. Mierosławskiego 15/1. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz przysługuje prawo dostępu do nich, ich poprawiania i anulowania. 

Złożenie zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem i akceptacją  Polityki prywatności na przekazanie danych osobowych podanych w formularzu Gabinetowi im. prof. Marii Szulc Hipnoterapia i Psychoterapia Szkolenia.

Zapoznałem się z komunikatem i akceptuję jego postanowienia

Gabinet hipnoterapii i psychoterapii im. prof. Marii Szulc

ul. Mierosławskiego 15/1, 01-549 Warszawa

tel.: 22 839 21 61

tel. kom. 606 366 994

e-mail: info@gabinet-hipnozy.pl